Переключити меню
Переключити особисте меню
Ви не увійшли до системи
Your IP address will be publicly visible if you make any edits.

Дракон Енду

Матеріал з minecraftUA.com

Дракон Енду (англ. Ender Dragon) — величезний ворожий моб, бос вимірювання Енд і один із найскладніших босів у грі. Найбільший з усіх мобів, які спавняються в Minecraft. З'являється разом із порожнім порталом виходу протягом 20 ігрових тактів (1 секунда) після першої появи гравця в Енді.

Зовнішність та поведінка

Дракон Енду — чорний дракон із пурпуровими очима. Його тіло складається із сегментів, типових для мобів Minecraft, включаючи крила, які махають під час польоту. Під час атаки дракон видає характерне гарчання, а його очі світяться яскравим пурпуровим світлом.

При натисканні F3+B у версії JE відображаються межі моба у вигляді паралелепіпеда білого кольору. Всередині нього знаходяться 8 областей, позначених зеленим кольором (хітбокси), які показують зони, у які можна завдати шкоди — голова, хвіст, тіло та крила.

Рухи

Дракон є виключно літаючим мобом, нездатним переміщуватися по поверхні. Він може проникати крізь блоки й навіть руйнувати більшість із них. Однак на нього діють вода, лава та стовпи бульбашок.

Дракон не може зруйнувати блоки, які природним чином генеруються в Енді, наприклад, камінь Енду, або блоки, неруйнівні за своєю суттю, такі як бедрок.

Політ та атака дракона

Дракон може тривалий час не звертати уваги на гравця, а потім різко пікірувати, завдаючи значної прямої шкоди та сильно відкидаючи супротивника. Якщо дракон отримує пошкодження під час атаки, він зупиняється, тимчасово змінює напрямок польоту, а потім продовжує напад.

Дракон періодично знижує висоту, щоб атакувати гравця або виконувати оборонні маневри. Він випускає хмару пурпурового дихання, яке завдає шкоди, якщо перебувати в зоні дії. Іноді дракон випльовує кулі, що створюють зони дихання дракона після удару об землю.

Дракон завдає 5 очок шкоди ударом крил і 10 очок шкоди ударом головою, відкидаючи супротивника високо в повітря або навіть скидаючи з острова. Однак жоден із цих ефектів не діє протягом 0,5 секунди після того, як сам дракон отримав шкоду.

Бій із драконом

Під час битви з драконом звучить унікальна мелодія «Бос», на острові виникає чорний туман, а краї екрану затемнені. Чанки навколо порталу виходу залишаються постійно завантаженими, незалежно від дистанції промальовування. Усі ці ефекти тривають, доки гравець перебуває на відстані 192 блоків від координат (0,128,0).

Здоров'я дракона

Дракон отримує шкоду здоров'ю тільки від вибухів і лише від пошкоджень, завданих гравцем. Голова є найуразливішою частиною дракона. Дракон стійкий до вогню, падіння, утоплення, задушення, замерзання, отруєння та будь-яких ефектів, за винятком «Миттєва шкода», і навіть до падіння у прірву.

Стан здоров'я дракона відображає смуга його здоров'я. Здоров'я дракона відновлюється променями, які виходять із кристалів Енду, розташованих на вершинах стовпів Енду навколо центру основного острова. Руйнування кристала, що в цей момент відновлює здоров'я дракона, завдає йому 10 балів ушкодження.

Підготовка до бою

  • Броня високого рівня
  • Лук зі стрілами (бажано із зачаруванням на міць та нескінченність)
  • Зброя ближнього бою (меч із зачаруваннями на гостроту та міцність)
  • Зілля (наприклад, на вогнестійкість, лікування та силу)
  • Блоки для організації доступу до стовпів Енду та руйнування кристалів Енду

Тактика битви

  • Знищити всі кристали Енду, які перебувають на обсидіанових стовпах. Для цього можна використовувати лук або підніматися на стовпи
  • Уникати хмар дихання дракона та зон його атак
  • Завдавати ураження в польоті за допомогою лука або чекати, коли дракон знизиться до порталу, щоб атакувати мечем
  • Використовувати ліжка, які вибухають при використанні у вимірі Енд

Здобич (лут)

Після перемоги над драконом активується портал виходу, який дозволяє повернутися до Верхнього світу. Також з'являються ворота Енду, що відкриває можливість подорожувати островами Енду. Після першої перемоги над драконом відбувається таке:

  • Дракон рухається у напрямку до порталу виходу. Незважаючи на те, що дракон у цей момент вже «мертвий», він все ще може завдати гравцеві шкоди.
  • Коли дракон досягає координат (0,0), його тіло та крила стають усе прозорішими й зникають у спалаху світла, що простягається з його тіла. Лунає гучний звук. Це триває 10 секунд.
  • Через приблизно 9 секунд викидається 12 000 очок досвіду (10 куль по 960 і одна по 2400). Частина частинок досвіду може потрапити до порталу виходу й опинитися у Верхньому світі.
  • Незабаром після цього басейн із бедроку заповнюється речовиною порталу Енду й перетворюється на портал виходу, який відкриває шлях назад у Верхній світ. Портал виходу дозволяє гравцеві перенестися в свою індивідуальну точку спавну або в область світового спавну.
  • У цей же час над центральною частиною порталу виходу виникає яйце дракона, розташовуючись на один блок вище найвищого блоку в точці (0,0). Якщо найвищий блок перебуває на межі висоти, яйце дракона не з'являється.
  • На відстані 96 блоків від порталу виходу й на висоті 75 з'являється брама Енду.

Повторний виклик дракона

Гравець може повторно викликати дракона, розташувавши чотири кристали Енду по кутах порталу виходу — по одному на кожній із його сторін. Якщо з будь-якої причини портал виходу було зруйновано, кристали Енду можуть бути розташовані на блоках обсидіану, які повинні знаходитися на тому самому місці, де раніше розташовувалися блоки бедроку. У версії BE кристали можна розташувати на один блок далі.

Під час виклику дракона кожен кристал вказує променем на вершину обсидіанових стовпів, відновлюючи кристали Енду та залізні клітки. Вершина кожного стовпа вибухає, руйнуючи будь-які блоки, встановлені гравцем. Згодом усі промені збираються в точці з координатами (0,128,0), де з'являється дракон. Кристали, які були встановлені навколо порталу Енду, також вибухають.

При перемозі над повторно викликаним драконом усі описані події повторюються, але кількість досвіду зменшується — випадає лише 500 очок досвіду. Крім того, може бути створено не більше 20 брам Енду.

Яйце дракона

Яйце дракона — найрідкісніший трофей гри. Воно з'являється лише один раз у версії JE і лише двічі у версії BE (і то через баг). Якщо гравець не підібрав яйце дракона й почав повторний виклик дракона, яйце зникає безслідно.

Див. також

Джерела

Ця сторінка використовує деякі матеріали, створені спільнотою Minecraft Wiki що опубліковані на сайті minecraft.wiki, згідно ліцензії CC BY-NC-SA:

Посилання

Примітки